Kelime Yayınları olarak, çocukları nitelikli kitaplarla buluşturmak için çıktığımız bu yolculukta, kitap okuyabilmenin bir ayrıcalık değil, her çocuğa ait bir hak olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle hem okuma kültürüne katkı sağlamak, hem de kitapları daha erişilir kılmak için pek çok faaliyette bulunduk.

Şirketlerde anne-babalara yönelik “Çocuk ve Okuma Kültürü” konulu seminerler düzenledik. Okullarda konferanslar verdik, sempozyumlara katıldık. Nitelikli çocuk kitapları hakkında bilgi vermeye, çocukların kitaplarla olan ilişkisinin nasıl güçlendirileceğini anlatmayı amaçladık. Kitap Şenlikleriyle kitapları önce aileler, ve bu sayede çocuklar için erişilir kılmaya çalıştık.

Bütün Çocuklar Bizim Derneği ile birlikte projeler düzenledik. Kurduğumuz kitap stantlarının yanında yer alan Kitap Ağacı ile, dileyen ziyaretçilerimizin bağışladığı kitapları ihtiyaç sahibi okullara ilettik. Korona salgını sürecinde de bu projesi internet ortamına taşıyarak, eticaret satış kanallarımızdan yapılan bağışları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. “Bir Çocuk, Bir Kitap, Kocaman Bir Dünya” Projesi ile bireysel yardımları da değerlendirerek, okulların, öğrencilerin kitap ihtiyacını gidermeye çalıştık.  

Özel Günler İçin Kitap
Borusan’dan Masallar
Zorlu Holding – Bir Hayal Bir Oyun
Mehmet Zorlu Vakfı Zorlu Çocuk Tiyatrosu
Bütün Çocuklar Bizim Derneği ile Kitap Ağacı
Kelime Yayınları Kitap Şenliği
Bir Çocuk, Bir Kitap, Kocaman Bir Dünya