Image-Description

Mirjam Pressler

1940 yılında Darmstadt’ta doğdu; Frankfurt’ta sanat dalında, Münih’te dil alanında yüksek öğrenim yaptı ve İsrail’de kolektif bir tarım işletmesinde bir yıl yaşadı. Almanya’ya döndüğünde çeşitli işlerde çalıştı; ilk evliliğinden olan üç kız çocuğunu yalnız yetiştirdi. 1970’lerde çocuklar için yazmaya başlayıp günümüzde yazar ve çevirmenlik yapan Pressler, Münih yakınlarında yaşamaktadır. Bitterschokolade – Acı Çikolata adlı eseri 1980 yılında Oldenburg- Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülü’nü aldı; 2010 yılında, tüm kitapları için ödüllendirildi.

Yazarın Kitapları

 • Acı Çikolata

  On beş yaşındaki Eva için hayatındaki en önemli sorun fazla kilolarıdır. “Şişman” olduğu için arkadaşı yoktur, hiç kimse onu bu hâliyle beğenmiyordur; asıl önemlisi Eva, kilolarının altına hapsolmuştur. İsteklerine ulaşmanın tek yolu kilo vermekten geçiyordur.
  Sonunda, Eva da “yaşamaya” başlar ve görür ki, “sorun” olarak gördüğü kiloları ona engel değildir. Hayatında onu seven arkadaşı Franziska ve onu olduğu gibi beğenen erkek arkadaşı Michel vardır, baskıcı bulduğu babası bile aslında onu anlamaya çalışıyordur. Kısacası, istediği Eva olmanın yolu kilo verip başkaları gibi görünmekten değil, kendini olduğu sevmekten ve insanlara şans vermekten geçmektedir. Şimdi Eva’nın önünde yepyeni bir gelecek uzanmaktadır!

  Beden bilinci, sağlıklı beslenme ve özgüven üzerine Mirjam Pressler’den çarpıcı bir roman.

  39,00 60,00 
 • Haydi, Konuş Artık!

  Karin, görünüşte sorunsuz bir kızdır. Çalışkan bir öğrencidir, düzenlidir, yedi yaşında olmasına rağmen hâlâ yatağını ıslatan küçük kız kardeşi Moni’yle iyi anlaşmaktadır…

  Ancak günün birinde, aniden hastalanır. Doktor, bunun bastırılmış bir sinir krizi olduğunu söyler. Bunun üzerine çok sevdiği bir öğretmeninin tavsiyesiyle psikoloğa gitmeye başlayan Karin, o güne kadar kaçtığı sorunlarıyla yüzleşme vaktinin geldiğini anlar: Karin ve Moni, evlilik dışı çocuklardır ve babalarını tanımazlar.

  Karin’in hayatında daha sonra birçok şey olur: En yakın arkadaşı Alex, Tommy ve annesinin erkek arkadaşı Franz… Ancak en önemlisi, Karin kendine yardım etmeyi öğrenir. Üstelik bu, düşündüğünden çok daha kolaydır.

  39,00 60,00