Mary Poppins – Gökten İnen Dadı

58,50 90,00 

Mary Poppins, P. L. Travers’ı dünya çapında üne kavuşturan altı kitaplık Mary Poppins serisinin ilk kitabı.

“Tüm mükemmel çocuk klasikleri gibi, Mary Poppins de şaşırtıcı, büyülü ve çok komik.”

The Observer

“Büyüyle dolu ve capcanlı.”

Walter de la Mare
Mary Poppins, merakla dört çocuğu süzmeye devam etti ve kararını verdiğini gösteren uzun ve derin bir nefes alarak, “İşi kabul ediyorum,” dedi. Bayan Banks daha sonra kocasına bu olayı anlatırken, “Sanki bize büyük bir onur bahşediyormuş gibi bir hâli vardı,” diyecekti.

“Belki de öyledir,” diye karşılık verdi Bay Banks, bir dakikalığına başını gazeteden kaldırıp tekrar okumaya devam ederek.

Jane ve Michael, Katie Dadı’dan kurtuldukları için çok mutludurlar. Bu dadı, onları ve küçük ikiz kardeşleri Barbara ile John’ı bırakıp gitmiş ve anneleri Bayan Banks’i telaş içinde bırakmıştır. Ancak Bayan Banks’in telaşı çok uzun sürmez; çünkü Mary Poppins, rüzgârın önü sıra uçar dadı olarak işe başlamak üzere gelir. Mary Poppins’in sihri bundan ibaret değildir tabii ki! O geldikten sonra, Kiraz Ağacı Sokağı 17 Numaralı evdeki hiçbir çocuk için hayat, eskisi gibi olmayacaktır!

Mary Poppins, P. L. Travers’ı dünya çapında üne kavuşturan altı kitaplık Mary Poppins serisinin ilk kitabı.

 

 

“Çocukluğumun periler dünyasının en farklı kahramanı olan ‘Mary Poppins’ yıllar sonra bir gün şemsiyesiyle yanı başıma indi. Çok heyecanlandım onu yine görünce. Periler ülkesine yeniden gitmiş gibi oldum. Bugünlerde fantastik olarak anılan bu masalsı kahramanın büyük küçük hepimize hâlâ söyleyecekleri var. Kitabın diğer kahramanları olan Jane ve Michael gibi önce şaşıracak, sonra alışıp vazgeçemeyeceksiniz ondan. Kitabın sonunda Jane ve Michael için bıraktığı notta yazdığı gibi bize “Hoşça kalın!” diyor, şimdilik veda ediyor; ama ben Mary Poppins’in geri geleceğinden eminim!”

Nilser Utku – Türkçe Öğretmeni

SKU: 9786054435456
Category:
Kapak Tasarımı

Hüseyin Özkan

Cilt

210 gr. Amerikan Bristol

Sayfa Sayısı

Boyut

13x20cm

Müşteri Yorumları

Yorum bulunamadı!

Yorumları sadece satın almış kullanıcılar yapabilirler.