Tandır – Koca Karga’dan Öyküler

78,00 120,00 

Mecit artık yazar olmanın eşiğindedir… de, maceraları da doludizgin devam etmektedir.

Bir âlemdir Kermani hikayeleri!..

Tandır’da da, okulun istediği takdirnameyi velilerinin başparmakları yerine kendi “ayak”
başparmaklarıyla imzalayan ya da süt annelerini memnun etmek için kendini derslerine adayan öğrenciler güldürür… Küçücük elleriyle ekmek pişirmeye çalışan, yurt özlemini asma yaprakları çiğneyerek gideren, yeni bir gömlek almak için yavru bülbülleri kuşçuya satan çocuklarsa hüzünlendirir… Minik bir meyve kurdunun kısa yolculuğu bir yazarı düşündürürken, taşların hayat üzerindeki etkileri de sizi düşündürecektir belki de!

Tandır’daki öyküleriyle Houshang Moradi Kermani, bir yandan da masalların, destanların, söylencelerin diliyle sesleniyor okurlarına…

“Çocukluğunda yaşamının birkaç yılını bir şekilde köyde geçirmiş büyüklerimden istisnasız duyduğum bir cümle var: “Köyün her şeyi bir başka!” Öyle ya; havası, suyu, toprağı temiz bir kere. Hele ekmeği… Ocakların, fırınların o sıcacık taşlarında pişmiş, mis gibi kokan, insanın damağına lezzet katan ekmeği… Kermani’nin de hünerli kaleminde pişmiş, mis gibi çocukluk kokan, insanın dimağına lezzet katan öyküler var Tandır’da. Köylerdeki hep bambaşka olan havayı, suyu, ekmeği özleyenler için…”

Saliha Aksoy-Türkçe Öğretmeni

SKU: 9789944343831
Category:
Editör

Muzaffer Samur-Sibel Doğru

Kapak Tasarımı

Hüseyin Özkan

Cilt

230 gr. Amerikan Bristol

Sayfa Sayısı

Boyut

13x20cm

Müşteri Yorumları

Yorum bulunamadı!

Yorumları sadece satın almış kullanıcılar yapabilirler.